Zabawa i nauka online — jak połączyć te dwa światy podczas wychowywania dziecka?

Wiele matek w Polsce stara się pogodzić studia i naukę z wychowywaniem dziecka. Wraz z radością przyjścia na świat nowego członka rodziny, pojawiają się wątpliwości dotyczące organizacji życia domowego i kontynuacji nauki. Co należy wziąć pod uwagę? Podpowiadamy.

Edukacja i macierzyństwo

Z jednej strony studia niestacjonarne, zajęcia online, egzaminy, a z drugiej słodki brzdąc domagający się uwagi, miłości i zabawy. Połączenie tych dwóch światów może być trudne, ale nie niemożliwe. Od czego zależy dobra organizacja czasu na zabawę i naukę?

Przede wszystkim od warunków rodzinnych i bytowych oraz obecności bliskiej osoby do pomocy. Zajęcia online nawet dla samotnej mamy mogą nie stanowić problemu, jeśli wybierze odpowiednie słuchawki, dostępne na przykład na  https://www.morele.net/kategoria/sluchawki-gamingowe-466/,,,,,1934,,,0,,,,/1/. Dzięki bezprzewodowym modelom każda mama może pozostać w kontakcie z tematem zajęć bez rezygnowania z opieki nad pociechą.

Jak zorganizować czas na naukę opiekując się dzieckiem?

Macierzyństwo i kontynuacja nauki to dość wrażliwe kwestie, które dla wielu mam kończą się całkowitą rezygnacją z dalszej edukacji. Niepotrzebnie. Dzięki optymalnej organizacji czasu i przestrzeni, osiągnięcie zamierzonych celów może być znacznie łatwiejsze, niż się wydaje.

Kwestią determinującą możliwość kontynuowania nauki jest możliwość skorzystania z opieki ojca, babci lub innej zaufanej osoby. Wiele zależy także od wieku i temperamentu dziecka, jak również warunków rodzinno-bytowych.

Małe dziecko a czas na naukę — jak go znaleźć?

null

Dobrym wyjściem jest racjonalne rozłożenie nauki w czasie. Jeśli zaczniesz uczyć się nieco wcześniej, wówczas dasz sobie szansę na opanowanie materiału bez zarywania nocy. Kiedy maluch podrośnie, będziesz mogła przeglądać notatki podczas jego drzemki lub oglądania bajki. Podczas przygotowywania się do egzaminu, staraj się czytać na głos, co z pewnością zainteresuje maluszka i będzie stymulować jego wrażliwość słuchową.

Należy wiedzieć, że pogodzenie nauki z wychowaniem dziecka stanowi dla matek ogromne wyzwanie. Pamiętajmy jednak, że przy odpowiedniej motywacji i dobrej organizacji, każda zdeterminowana mama może z tym sobie świetnie poradzić. 
Możliwości nauki podczas urlopu macierzyńskiego

Studia i kontynuacja nauki bez przeszkód mogą być  łączone z macierzyństwem. Warto wiedzieć, że wiele kobiet zdobywa w tym wyzwaniu szansę na rozwój zarówno osobisty jak i zawodowy. Raport Instytutu Pokolenia potwierdza, że posiadanie wyższego magisterskiego zwiększa prawdopodobieństwo posiadania dzieci. Ponadto, dzięki dodatkowym opcjom takim jak nauka online, połączenie nauki z życiem rodzinnym i wychowawczym, może być znacznie prostsze.

Zmiana podejścia do macierzyństwa i łączenie go z edukacją sprawiły, że dzięki nowoczesnym technologiom i elastycznym formom edukacji możliwe jest dopasowanie harmonogramu zajęć do indywidualnych potrzeb i sytuacji życiowych studiujących matek.

Artykuł sponsorowany