Planujesz powiększenie rodziny? Zadbaj o ubezpieczenie na życie!

Zastanawiasz się nad powiększeniem rodziny? Warto wcześniej zaplanować kilka kwestii. Niezwykle istotny jest wybór m.in. odpowiedniego ubezpieczenia na życia. Powinno ono uwzględniać również poród. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej polisy, aby zyskać dodatkowe wsparcie po porodzie.

Ubezpieczenie na życie dla przyszłej mamy – na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie na życie pozwala na zachowanie większego bezpieczeństwa finansowego, zwłaszcza w trudnych sytuacjach dla rodziny, takich jak śmierć, choroba czy niepełnosprawność. Dlatego szczególnie gdy planujesz zajście w ciążę lub spodziewasz się dziecka warto zadbać o wybór odpowiedniej polisy. Zanim zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia na życie, zwróć uwagę na kilka elementów.

Zakres ochrony

Warto wiedzieć, że w przypadku ubezpieczeń na życie zakres ochrony może się różnić. W najbardziej podstawowej wersji polisa obejmuje jedynie śmierć. Rozsądnie jest więc zastanowić się nad rozszerzeniem zakresu ochrony, zwłaszcza jeśli planujesz powiększenie rodziny. Dla przyszłych mam polecane jest uwzględnienie takich zdarzeń jak hospitalizacja oraz, co oczywiste, urodzenie dziecka czy przedwczesny poród. Jeśli polisa je obejmie, ubezpieczyciel wypłaci świadczenie w kwocie określonej w OWU.

Długość karencji

Przy wyborze ubezpieczenia na życie dla przyszłej mamy niezwykle istotny jest okres karencji. Przy większości zdarzeń wynosi on od 1 do 3 miesięcy. Natomiast w przypadku porodu ten czas jest znacznie dłuższy. Zwykle karencja na narodziny dziecka trwa od 6 miesięcy do nawet roku. Najlepiej więc – jeśli to możliwe – dokonać zakupu polisy na życie jeszcze przed zajściem w ciążę lub w jej pierwszych tygodniach.

Wysokość sumy ubezpieczenia

Dużą wagę należy przywiązywać do wysokości sumy ubezpieczenia. W dużej mierze to właśnie ona wpływa na wartość świadczenia wypłacanego np. z tytułu narodzin dziecka. Warto jednak wiedzieć, że na im wyższą kwotę opiewa polisa na życie, tym większą składkę trzeba będzie zapłacić.

Dzięki przeanalizowaniu tych kilku elementów przyszli rodzice znacznie łatwiej wybiorą najlepszą polisę na życie dla siebie. Dzięki temu unikną problemu z odmową wypłaty świadczenia związaną np. ze zbyt długą karencją.

Gdzie wybrać ubezpieczenie na życie dla przyszłych mam?

Zakup dobrego ubezpieczenia na życia może być wyzwaniem. Obecnie wiele osób narzeka na brak czasu na to, aby osobiście stawić się na wizytę w placówce towarzystwa ubezpieczeniowego czy agencji. Do tego dojazd do tych miejsc również wiąże się z kosztem. Dlatego znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest wybór oferty przez internet. Idealną pomocą będzie kalkulator ubezpieczenia na życie. Wystarczy poświęcić tylko 5 minut na wypełnienie krótkiego formularza, aby otrzymać zestawienie z propozycjami polis od nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Cały proces jest niezwykle intuicyjny i można go w pełni sfinalizować bez konieczności wychodzenia z domu. W razie potrzeby konsultant zadzwoni do Ciebie i odpowie na nasuwające się pytania. To świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce kupić tanie i korzystne ubezpieczenie na życie.