Na czym polega konsultacja lekarska online?

kobieta korzystająca z laptopa

Osobista wizyta u lekarza niemal zawsze zajmuje sporo czasu. Najpierw musisz dodzwonić się do placówki i umówić na wizytę, a następnie trzeba jeszcze dojechać na miejsce, zarejestrować się i poczekać na swoją kolej. W niektórych sytuacjach osobiste stawiennictwo w gabinecie lekarskim nie jest konieczne, aby uzyskać pomoc. Kiedy warto zapisać się na konsultację lekarską online?

Ostatnimi czasy teleporady są bardzo popularne. Jest to wygodna forma kontaktu z lekarzem, z której możesz skorzystać, gdy odczuwane dolegliwości uniemożliwiają Ci bezpieczne wyjście z domu. PlusRecepta – Konsultacje lekarskie online to skuteczny sposób na uzyskanie szybkiej pomocy lekarskiej. Kto może skorzystać z takiej formy wsparcia?

Konsultacja lekarska online – jak umówić wizytę?

Największą zaletą konsultacji lekarskich online jest możliwość otrzymania natychmiastowej pomocy medycznej. W takim wypadku nie musisz nigdzie dzwonić i szukać wolnych terminów, tylko możesz od razu zapisać się na e-wizytę. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić dostępny na stronie formularz. Pierwszym krokiem jest wybór dolegliwości, jakie Ci towarzyszą. Mogą to być na przykład:

  • migrena,
  • ból zęba,
  • biegunka,
  • ból brzucha,
  • objawy alergii,
  • zaburzenia erekcji.

Następnie zostaniesz przekierowany na stronę z listą i opisem leków na receptę, które mogą pomóc Ci w leczeniu wskazanych wcześniej dolegliwości. Jeśli chcesz uzyskać konkretny lek, musisz zapisać się na e-konsultację z lekarzem. W tym celu należy wypełnić ankietę medyczną oraz założyć darmowe konto na portalu. Samo złożenie zamówienia nie jest jednoznaczne z otrzymaniem recepty. O jej wystawieniu każdorazowo decyduje lekarz po przeanalizowaniu sytuacji danego pacjenta.

Konsultacje lekarskie online – dla kogo?

Konsultacje lekarskie online są przede wszystkim bardzo wygodne i komfortowe. Z takiej formy wsparcia mogą skorzystać osoby pełnoletnie posiadające numer PESEL. Warto to zrobić, jeśli masz mało czasu i pilnie potrzebujesz leku na receptę. Konsultacje lekarskie online to atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które chcą przedłużyć receptę na lek, który przyjmują już od dłuższego czasu lub ze względu na swój stan zdrowia nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania.

W ten sposób możesz uzyskać receptę na antykoncepcję hormonalną, leki przeciwhistaminowe, leki na menopauzę oraz leki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. W trakcie konsultacji online lekarz musi uzyskać prawdziwe i kompletne informacje na temat Twojego aktualnego stanu zdrowia oraz dotychczas stosowanych metod leczenia. Na tej podstawie medyk będzie mógł podjąć decyzję o przepisaniu nowego leku lub kontynuacji leczenia.

W trakcie konsultacji online bardzo ważne jest, aby powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych lekach, nawet tych wydawanych bez recepty. Niektóre leki mogą wchodzić ze sobą w interakcje, co może spowodować szereg negatywnych konsekwencji dla zdrowia. Dlatego warto już wcześniej przygotować sobie listę przyjmowanych leków wraz z ich dawkowaniem.

Wpis gościnny