Który namiot sprawdzi się najlepiej dla 4 osobowej rodziny?

Wyprawa pod namiot z rodziną

Każdy rodzinny wyjazd na biwak zawsze wiąże się z koniecznością, zabrania ze sobą namiotu, zwłaszcza jeśli na wycieczkę jedzie się z dziećmi. W takim przypadku, namiot to zdecydowanie lepsze rozwiązanie w porównaniu ze spaniem pod gołym niebem, nawet jeśli noce są dość ciepłe. Jak można się domyślić, na rynku dostępne są różne modele namiotów. Oznacza to, że wybór tego konkretnego często nie jest wcale taki łatwy, jak mogłoby to się wydawać. Jaki zatem namiot sprawdzi się najlepiej dla 4-osobowej rodziny?

Namiot na biwak i rodzinne wycieczki

Namiot dla 4-osobowej rodziny musi być oczywiście pojemny. Dobrze, aby mieściły się w nim nie tylko 4, ale i 5 osób. Zapewni to większą wygodę. Dobrym wyborem będzie z pewnością model wyposażony w dwa przedsionki i dwa wejścia. To również ma wpływ na komfort. Dobrym przykładem może być tu namiot turystyczny Pinguin Tornado 4 dostępny na stronie: e-horyzont.pl/camping/namioty/namioty-4-osobowe-i-wiecej.htmlCo ciekawe, jest to model namiotu, który sprawdzi się nie tylko podczas stacjonarnych biwaków. Dzięki temu, że jego rozstawienie jest bardzo proste, to śmiało, można zabrać go na pieszą czy rowerową wycieczkę. Po złożeniu pałąki wystarczy umieścić w zewnętrznych tulejkach tropiku, a następnie po naciągnięciu należy zahaczyć ich końce w okutych oczkach. Teraz można dołączyć sypialnię od wewnątrz i namiot jest rozłożony. To idealne rozwiązanie na rodzinne wycieczki, podczas których planowane jest przemieszczanie się z miejsca na miejsce.

Wyprawa pod namiot
Wyprawa z rodziną pod namiot

Idealny namiot na rodziny z dziećmi

Jak wspomniano, namiot dla 4-osobowej rodziny musi być dość obszerny. Taki też warunek spełnia kolejna propozycja, czyli namiot turystyczny Fjord Nansen Korsyka IV NG. To idealne rozwiązanie w przypadku wyjazdu z dziećmi. Wynika to właściwe z dużej przestrzeni wewnątrz namiotu. Co więcej, w namiocie spokojnie zmieści się nie tylko 4-osobowa rodzina, ale również spory bagaż. I mowa tu nie tylko o torbach czy plecakach, ale i rowerach czy stole turystycznym. Tak obszerny model namiotu ma jeszcze jedną zaletę. W przypadku niepogody może stać się dla dzieci miejscem różnych zabaw i aktywnego wypoczynku.

Namiot na dłuższy wyjazd

Nieco innymi kryteriami należy się kierować, wybierając namiot na weekendowy wypad z rodziną, a nieco innym na dłuższy wyjazd, np. na urlop. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się namiot turystyczny Pinguin Nimbus 4. Jest bardzo przestronny, wysoki i stabilny. Dzięki temu bez przeszkód na czas urlopu może stać się drugim, mniejszym domen dla całej rodziny. Dodatkowo, ten model namiotu cechuje się bardzo dużą odpornością na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Zapewni schronienie zarówno przed deszczem, jak i silnym wiatrem. Jest wodoodporny, a jego konstrukcja jest bardzo wytrzymała. Dodać tu można, że wspomniany model namiotu zapewnia także ulgę w upalne dni. Wyposażony jest bowiem w panel wentylacyjny i regulowane wywietrzniki.

Namiot dla czteroosobowej rodziny
Namiot dla czteroosobowej rodziny

Który zatem namiot najlepiej sprawdzi się dla 4-osobowej rodziny? Wymienione modele na pewno spełnią wszystkie oczekiwania i wymagania. Ważne jest, aby namiot był odpowiednio obszerny. Wszystko po to, aby zarówno rodzice, jak i dzieci czuli się w nim komfortowo. Każdy w końcu pragnie się w nocy wygodnie wyspać. Poza tym, namiot musi być oczywiście wytrzymały i musi zapewniać ochronę przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi.

Wpis gościnny