Jak walczyć z pierwszymi objawami starzenia się skóry?

Warto wiedzieć, że skóra zaczyna się starzeć już po ukończeniu przez nas 25 roku życia. Rzecz jasna nie oznacza to wcale, że od razu pojawiają się pierwsze zmarszczki. Na początek skóra traci jędrność, a dopiero potem widoczne są zmarszczki. Dziś podpowiemy Wam, jak walczyć z pierwszymi objawami starzenia się skóry.

Zdrowa dieta to klucz do młodości

Proces starzenia się skóry można opóźnić albo przyśpieszyć. Jeżeli postawicie na zdrową i zbilansowaną dietę, to rzeczywiście na dłużej zachowacie młodość. Jeżeli zaś będziecie się odżywiać jedzeniem śmieciowym, a do tego będziecie palić papierosy czy e- papierosy bądź spożywać alkohol, to bardzo szybko dodacie sobie sporo lat, a tego zapewne chcecie uniknąć. Dlatego też należy całkowicie zrezygnować z jedzenia typu fast food i zastąpić je posiłkami zbilansowanymi, które przygotowywane są na bazie dużej ilości warzyw. Warto wiedzieć, że ponad 75% miejsca na talerzu powinny zajmować warzywa. Zamiast tłustego mięsa, wybierajcie tłuste ryby, choćby karpia czy łososia. Oczywiście w diecie nie może zabraknąć też owoców. Możecie na ich bazie przygotowywać pyszne koktajle. Ale też zjadać obłędnie smaczne sałatki z dodatkiem jogurtu. Zamiast białego pieczywa, wybierajcie ciemne. Nie zapomnijcie jeszcze o ograniczaniu soli oraz cukru. Pomyślcie tylko, że te kilka zmian sprawi, iż zmniejszy się ryzyko zachorowania na choroby serca czy nowotwory, a przy tym warzywa i owoce są pełne antyoksydantów, czyli związków młodości. Hamują one procesy utleniania się w organizmie. A dzięki temu usuwają wolne rodniki.

Less stress, czyli mnij stresu już dziś

W zdrowym ciele, zdrowy duch - zapewne znacie już to powiedzenie czy truizm i trudno się z tym nie zgodzić. Dlatego też poza zdrowiem fizycznym należy zadbać o zdrowie psychiczne. Jeżeli zmagacie się z pogorszeniem samopoczucia, to nie wstydźcie się szukać pomocy u lekarza psychiatry. Swoją drogą gorsze samopoczucie czy nadmiar stresu przyśpieszają procesy starzenia się skóry. Warto więc pomyśleć o eliminacji czynników stresogennych. Do tego nie zapomnijcie o tym, że bardzo pomocna jest aktywność fizyczna. Wysiłek sprawia, że organizm lepiej radzi sobie ze stresem. Aktywność fizyczna jest też jednym z filarów zdrowego stylu życia. Z wiekiem mięśnie zaczynają tracić objętość, zaś produkcja kolagenu spada. Regularnie ćwicząc, możecie więc zwiększyć jędrność skóry i wzmocnić mięśnie. Jak więc widzicie wystarczy tak niewiele, by zyskać wiele.

Prawidłowa pielęgnacja kluczem do jędrnej skóry bez zmarszczek

Dieta i aktywność są ważne, ale ważna jest także pielęgnacja skóry. Należy stosować wysokiej jakości kosmetyki, które w składzie mają choćby niacynamid. To naprawdę silny antyoksydant, który ogranicza powstawanie wolnych rodników. Pełni też istotną rolę w syntezie aminokwasów i kwasów nukleinowych. Stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Na uwagę zasługuje też retinol. To kolejny składnik przeciwstarzeniowy i przeciwzmarszczkowy. Nie tylko pobudza skórę do produkcji kolagenu, ale też delikatnie ją złuszcza, a przy tym poprawia cykl odnowy komórkowej. Szukajcie także kosmetyków z dodatkiem kwasu hialuronowego, który ma silne działanie nawilżające, ale też łagodzi podrażnienia. Nie zapomnijcie jeszcze o demakijażu, który musi być bardzo dokładny. Do tego celu możecie używać płynu micelarnego, który zawiera micele i sprawdzi się do każdego typu skóry.

Wpis gościnny