Jak nosić bransoletki damskie? Sprawdź najgorętsze trendy i zadbaj o atrakcyjny look

Eleganckie, casualowe albo glamour - bransoletki damskie mogą mieć bardzo różny charakter. Mają jednak cechę wspólną: podkreślają i ozdabiają nadgarstek. Jedno jest pewne - w stylizacji nie pojawiają się przypadkowo. Mogą pełnić funkcję ozdobną, zdrowotną albo stanowić rodzaj osobistego amuletu. Jak nosić bransoletki damskie i być na topie? Poznaj najgorętsze trendy w zakresie stylizacji biżuterii na rękę.

Jak nosić bransoletki damskie? Czy są ogólne zasady?

Zastanawiasz się, jak nosić bransoletki damskie? Nie ma żadnych zasad, które regulowałyby tę kwestię. Swoboda w stylizacji nie jest jednak równoznaczna z całkowitą dowolnością: o ile biżuterię możesz nosić na dowolnym nadgarstku, o tyle sposób łączenia jej z ubraniami lub innymi ozdobami zawsze powinien być zgodny z preferowanym stylem lub gorącymi modowymi trendami. W ofercie https://dobryprezent.com/bransoletki-damskie-stalowe znajdziesz biżuterię, która świetnie się prezentuje w różnych konfiguracjach. 

Bransoletka damska a długość rękawa 

Noszenie bransoletek damskich w towarzystwie bluzek i koszul z długim rękawem jest dość kłopotliwe. Bezpośrednio na rękawie dobrze prezentują się wyłącznie bransoletki duże i masywne. Mniejsze i bardziej subtelne warto nosić na nadgarstku. Jeśli nie masz zbyt wielu bluzek z rękawem kończącym się w połowie przedramienia lub tuż nad nadgarstkiem, zastosuj modny zabieg: podwiń go! Co ciekawe, takie rozwiązanie świetnie sprawdza się także w przypadku sukienek i marynarek. 

Bransoletki damskie na jednym nadgarstku

Noszenie kilku bransoletek damskich na jednym nadgarstku jest trendy bez względu na sezon. Ważne jednak, żeby nie dać się nazbyt ponieść fantazji - całkowita szerokość ozdób nie powinna przekraczać kilku centymetrów. Poza tym powinny one być spójne stylistycznie i kolorystycznie. Złota raczej nie należy łączyć ze srebrem, chyba że jedna z bransoletek wykorzystuje te dwa kolory. 

Bransoletka damska a zegarek

Wiele pytań rodzi także praktyka łączenia bransoletek damskich z zegarkiem na pasku lub bransolecie. Taki duet jest jak najbardziej dopuszczalny, co więcej, umiejętnie wystylizowany jest na czasie. Należy jednak zadbać, żeby był możliwie spójny: stylistycznie i kolorystycznie. Ciekawym uzupełnieniem zegarka na pasku i bransoletki damskiej może być np. bransoletka z cyrkoniami lub na rzemyku. 

Bransoletki damskie na dwóch nadgarstkach

Bardzo modne (i atrakcyjne wizualnie) jest noszenie bransoletek na dwóch nadgarstkach jednocześnie. W takiej sytuacji biżuteria powinna pozostawać spójna stylistycznie, uzupełniać się i nie sprawiać wrażenia chaosu.

Wpis gościnny