Czy warto sięgać po kosmetyki organiczne?

Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne to od kilku lat chętnie wybierane produkty do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Powstają ze sprawdzonych składników, są uważnie kontrolowane i przede wszystkim bezpieczne dla człowieka i środowiska. Na stacjonarnych i wirtualnych półkach znaleźć więc można wegańskie, organiczne oraz ekologiczne kosmetyki, a wśród nich widać również coraz więcej polskich marek. Popularne są preparaty do codziennej pielęgnacji ciała oraz te przeznaczone dla dzieci, kobiet w ciąży i mam karmiących.

Dla kogo kosmetyki naturalne?

Choć nie ma jednoznacznej definicji, jakie to są naturalne kosmetyki, to przyjmuje się, że tak określa się produkty otrzymywane składników pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego. Bardzo często za tym idą również certyfikaty przyznawane wówczas, gdy minimum 95% składników jest organicznych, a samo opakowanie i proces produkcji są być przyjazny środowisku. Dla klientów, którzy sięgają na półkę z naturalnymi kosmetykami takie certyfikaty są więc wiarygodnym źródłem wiedzy.

Jakie składniki mają naturalne kosmetyki?

Dużą popularnością cieszą się polskie kosmetyki naturalne, które bazują na wieloletnim doświadczeniu mniejszych i większych marek oraz dostępie do pełnowartościowych składników. Warto przy tym zauważyć, że wyróżnia się szereg kategorii. Na przykład organiczne kosmetyki, które są określane jako bio, zawierają mniej niż 90% składników pochodzenia naturalnego. Pozostałą część mogą stanowić syntetyczne uzupełniacze. Poza tym w składzie muszą pojawić się surowce pochodzące z certyfikowanych upraw ekologicznych. Zakazane są takie substancje jak ftalany, glikole, parabeny, sztuczne barwniki i silikony. Kosmetyki bio muszą być również pakowane w opakowania wykonane z surowców wtórnych i recyklingowalne.

Moda na ekologiczne kosmetyki

Poza tą charakterystyką warto pamiętać, że po kosmetyki ekologiczne sięgają klienci świadomi nie tylko konieczności dbania o środowisko, ale przede wszystkim tego, że niezwykle ważne jest to, co aplikuje się na skórę. Warto również określić, jakie ma się potrzeby i jakiego efektu się oczekuje. Wiele pań i panów sięga po ekologiczne produkty, by zminimalizować podrażnienia skóry, poprawić jej kondycję i wygląd. Szukają subtelnych zapachów i dopasowanych do ciała formuł, które mogą zapewnić tylko naturalne składniki. Oczywiście odpowiednio dobrane produkty muszą być idealne dla konkretnego typu skóry, jej wieku, potrzeb, możliwych alergii. Naturalna pielęgnacja jest doskonała dla dorosłych i dla dzieci (https://nabea.pl/pl/menu/dziecko-555.html). W szeregu propozycji można znaleźć preparaty do pielęgnacji twarzy, glinki kosmetyczne czy też kremy do skóry wrażliwej i alergicznej pozbawione sztucznych barwników oraz substancji zapachowych. I dlatego coraz częściej pojawiają się w domach i są wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych oraz strefach Spa. To pielęgnacja na najwyższym poziomie, która bazuje na cenionych od wieków substancje, które pozwalają odkryć naturalne piękno. Jest to też moda, która wychodzi nam na zdrowie. Z naturalnych kosmetyków warto korzystać codziennie. Przede wszystkim są uniwersalne, więc może po nie sięgać każdy – bez względu na rodzaj swojej cery. Poza tym są skuteczne i łagodne. Rewelacyjnie oczyszczają pory skóry, wygładzają, nawilżają, nadają promienny wygląd. Kosmetyki przeznaczone do każdego typu skóry przede wszystkim wyróżniają się prostym i krótkim składem. Poza tym są bezpieczne i przyjazne dla środowiska. W etykiecie są znakiem rozpoznawczym świadomych klientów.

Wpis gościnny