Co trzeba wiedzieć o depilacji laserowej bikini?

uśmiechnięta kobieta na leżaku przy basenie

Depilacja laserowa bikini to sposób na całkowite pozbycie się owłosienia z okolic intymnych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Oznacza brak konieczności korzystania z tradycyjnych i bolesnych zabiegów, takich jak depilacja woskiem, pastą cukrową, depilatorem czy maszynką do golenia. Poznaj sposób na gładką strefę bikini bez podrażnień.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania owłosienia. Światło lasera przenika przez skórę do mieszka włosowego, gdzie wchodzi w reakcję z barwnikiem włosa (melaniną). Efektem jest wytworzenie wysokiej temperatury w cebulce włosa. Zjawisko to nazywane jest selektywną fototermolizą. Pod wpływem wysokiej temperatury cebulka włosowa obumiera, a następnie wypada po kilku tygodniach. W miejscu tym włos już nie jest w stanie urosnąć.

Skuteczność depilacji laserowej bikini zależy w dużej mierze od fazy wzrostu włosa. Laser do depilacji działa tylko na włoski znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu. Dlatego konieczne jest wykonanie serii zabiegów epilacji laserowej. Istotne są również odstępy pomiędzy poszczególnymi sesjami, które wynoszą dokładnie tyle, ile czasu potrzebują kolejne włoski do wejścia w fazę anagenu. Długość fazy wzrostu włosa jest różna w zależności od depilowanego miejsca. W związku z tym depilacja laserowa bikini wymaga około 6-tygodniowych odstępów.

Czy depilacja laserowa bikini jest bolesna?

Ponieważ miejsca intymne są szczególnie wrażliwą strefą ciała, trzeba liczyć się z tym, że depilacja laserowa bikini może boleć. Nowoczesne lasery do depilacji, dostępne m.in. w warszawskiej Klinice Miracki, posiadają zaawansowane systemy chłodzące, które minimalizują nieprzyjemne odczucia i zwiększają komfort pacjenta. Poza tym zabieg laserowego usuwania owłosienia z okolic bikini trwa zaledwie kilka, kilkanaście minut. W przypadku osób o bardzo niskim progu bólu istnieje możliwość zastosowania znieczulenia przy pomocy maści anestetycznej.

Korzyści z depilacji laserowej miejsc intymnych

 

  • Trwałe rezultaty

Efekty tradycyjnego usuwania owłosienia w okolicach bikini są zazwyczaj krótkotrwałe. Niektóre kobiety są zmuszone do codziennego golenia bikini, aby zachować gładkość skóry. Dzięki laserowej depilacji Twoje owłosienie już nie odrośnie. Skóra w miejscach intymnych będzie zawsze zadbana, gotowa w każdej chwili, żeby zaprezentować się w kostiumie kąpielowym czy seksownej bieliźnie.

 

  • Zapobiega wrastaniu włosów

Owłosienie w miejscach delikatnych ma to do siebie, że lubi wrastać w skórę. Włosy w tych miejscach są szczególnie mocne i grube. Golenie maszynką czy wyrywanie włosków w okolicy bikini sprzyja ich wrastaniu. Rozwiązaniem jest depilacja laserowa bikini – trwałe usunięcie owłosienia eliminuje ten problem całkowicie.

 

  • Koniec z ciągłymi podrażnieniami

Trudno jest samodzielnie wykonać depilację bikini przy użyciu tradycyjnych metod bez powodowania skaleczeń i podrażnień. Po każdym zabiegu maszynką trzeba pamiętać o nakładaniu balsamu po goleniu, aby skóra nie stała się sucha i zaczerwieniona. Po serii zabiegów laserowych masz tego typu problemy z głowy. Włoski nie będą odrastały, więc nie będziesz już musiała używać innych metod depilacji bikini. Wystarczy, że zadbasz o nią, jak o skórę w innych obszarach swojego ciała.

 

  • Uczucie świeżości na co dzień

Higiena to kolejny powód, dla którego warto zdecydować się na depilację laserową bikini. Usunięcie włosków laserem pomoże w zachowaniu świeżości okolic intymnych bez konieczności powtarzania zabiegu co kilka dni.

Chcesz dowiedzieć się więcej o depilacji laserowej bikini? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Wpis gościnny.