Praktyczne leżaczki dla niemowląt

Praktyczny leżaczek dla niemowlaka

Obecnie leżaczki-bujaczki są niezbędnym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego. To bardzo wygodne i praktycznie rozwiązanie dla wszystkich rodziców, które skutecznie ułatwia im życie.

Chociaż przeciwnicy tego typu rozwiązań uważają, że jest to rozwiązanie dla leniwych, ceniących sobie wygodę rodziców, to jednak jest to opcja bardzo praktyczna, gdyż umożliwia ona spokojne wykonywanie niektórych obowiązków domowych, bez potrzeby czuwania nad dzieckiem.

Czy warto kupić leżaczek-bujaczek?

Jak już zostało wspomniane, jest to ogromne ułatwienie dla osób, które opiekując się małym dzieckiem, muszą jednocześnie wykonywać zwykłe prace w gospodarstwie domowym. Dzięki leżaczkowi-bujaczkowi rodzic nie musi się martwić o bezpieczeństwo swojego dziecka.

Ponadto leżaczek-bujaczek można z powodzeniem ustawić w różnych pomieszczeniach, w domu np. w kuchni podczas robienia obiadu lub mycia naczyń.

Tego typu przedmiot jest bardzo bezpieczny, gdyż wyposażony został w moce szelki, które powstrzymują dziecko, przed wypadnięciem z leżaczka. Dzięki temu rozwiązaniu rodzic zyskuje pewność, że maluch nie zrobi sobie krzywdy.

Warto także wspomnieć, że leżaczek-bujaczek został zaprojektowany tak, aby pełnić jeszcze inne zadania. W zależności od konkretnego modelu, leżaczek może bujać się lub wibrować, co dodatkowo jeszcze uspokoi malutkie dziecko oraz ułatwi mu zasypianie.

Dodatkowo wielofunkcyjne leżaczki dla niemowląt (hurtownia) mają aż trzy zastosowania! Mogą być jednocześnie przytulnym łóżeczkiem, miejscem do karmienia dziecka, albo zapewnienia mu pozycji półleżącej, z której może bacznie obserwować otoczenie.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu leżaczka-bujaczka?

Przede wszystkim należy zapoznać się z jego specyfikacją. Najlepiej gdyby był funkcjonalny oraz łatwy w utrzymaniu czystości. Pokrowiec powinien mieć opcję ściągania – dzięki czemu można go łatwo wyprać. Warto też zdecydować się na wariant z regulowaną wysokością, co ułatwi karmienie dziecka.

Bezpieczeństwo leżaczka jest kolejną obowiązkową rzeczą, którą trzeba wziąć pod uwagę. Szelki muszą być solidne i mocne, tak aby maluch z niego nie wypadł. Dobrze gdyby leżaczek posiadał również wszystkie niezbędne atesty.

Dodatkowe funkcje mogą być kolejną zaletą. Opcja automatycznego bujania oraz wibrowania zapewni dziecku komfort, oraz pozwoli wyciszyć się i usnąć. Natomiast gdy dziecko nie będzie spało, przydatny może okazać się pałąk z wiszącymi zabawkami.

Zalety z posiadania leżaczka-bujaczka

Praktyczny leżaczek-bujaczek
Praktyczny leżaczek-bujaczek

To idealne rozwiązanie dla wszystkich rodziców, którzy wykonują codzienne obowiązki w zakresie wychowania oraz pilnowania dziecka, przy jednoczesnych obowiązkach domowych. To także spora oszczędność, gdyż nie trzeba inwestować osobno w krzesełko do karmienia, bujaczek i leżak, ale posiadać wszystkie te rzeczy w jednym przedmiocie.

Dzięki leżaczkowi-bujaczkowi opiekun, oprócz wykonywania zwykłych obowiązków, może także po prostu zrelaksować się np. przy oglądaniu ulubionego serialu, a dziecko może obok smacznie spać lub kołysać się obserwując szczęśliwą mamę i tatusia.

Walory bujaczka-leżaczka

Po pierwsze to wielofunkcyjne urządzenie pozwoli jednym ruchem zmienić przytulne łóżeczko, które posiada miękki materac, w wygodne siedzenie. Posiada możliwość praktycznie całkowitego rozłożenia – 169 stopni.

Możliwość bujania oraz wibrowania ukoi nawet najbardziej niespokojne dziecko, pozwalając rodzicowi na chwilę wytchnienia.

Dziecko ma także możliwość samodzielnego aktywowania zabawki świetlno-muzycznej z 9 melodiami! Ponadto zabawkę można ustawić pod różnym kontem nachylenia lub obróć ją o 180 stopni, ułatwiając dostęp do dziecka. Dodatkowo leżaczko-bujaczek posiada kolorowe zawieszki, które będą cieszyły oczy malucha.

Leżaczko-bujaczek to remedium dla wszystkich rodziców

Od dnia, w którym pojawi się leżaczko-bujaczek w domu, każdy opiekun zyska spokój ducha. Przecież wszystkim rodzicom zależy na tym, aby dziecko było spokojne, a jednocześnie bezpieczne.

Dzięki temu urządzeniu można odetchnąć z ulgą i zająć się ze spokojem codziennymi obowiązkami. Ponadto leżaczek można wybrać w różnych kolorach, dzięki czemu sprawi się, że będzie pasował do otoczenia mieszkania. To nie tylko komfortowe urządzenie 3w1, ale także elegancki przedmiot, który można umieścić w każdym miejscu.

Źródło: https://www.marko-baby.pl