Ferie bez nudy: malujemy na szybach

Malowanie na szybach

Dla jednych ferie się skończyły, dla innych jeszcze trwają a jeszcze sporo grupa dzieci na ich rozpoczęcie. Tegoroczna zima robi nam niespodzianki: raz jest śnieg raz go nie ma. A my tak bardzo lubimy śnieżynki! Dziś chciałam Wam pokazać nasz sposób na ozdobienie okien śnieżynkami i nie tylko.

Dzisiejszy artykuł opracowała dla nas jedna z autorek bloga Klub Twórczych Mam. Zapraszamy do lektury!

Malowanie na szybach - sposób na zimową nudę

Do rysowania/malowania po oknach użyłyśmy markeru kredowego. Jest on bezpieczny dla szyb i bardzo łatwo się ściera. Rysujemy oczywiście od wewnątrz. Zaczynamy od zaprojektowania obrazka na dużej kartce. Przez papier musi przechodzić światło, więc polecam jakiś cienki. My użyłyśmy papieru do pakowania prezentu od strony bez wzorku. Najpierw powstał projekt ołówkiem a potem Lili poprawiła go flamastrem.
Przygotowanie obrazku do malowania na szybie
Przygotowanie obrazku do malowania na szybie
Kartkę umieszczamy na zewnątrz przyklejając boki taśmą klejącą. Teraz markerem kredowym staramy się odrysować wzór wewnątrz. Przy szybach podwójnych nie jest to wcale takie proste (najlepiej patrzeć wtedy jednym okiem - hihihi). Lili rysowała cały obrazek z przerwami, bo jednak ręka boli. I jeszcze jedna podpowiedź: najlepiej zacząć od góry aby nie rozmazywać sobie już narysowanych rzeczy.
Odrysowywanie misia na szybie
Odrysowywanie misia na szybie
Tak wygląda nasz misio z śnieżynkami :) :) :) :)
Misio ze śnieżynkami na szybie
Misio ze śnieżynkami na szybie
Wieczorem, przy opuszczonych roletach , prezentuje się najlepiej :)
 
Jak Wam się podoba nasza inspiracja na dni gdy nie można pobawić się na śniegu? 
 
Pozdrawiamy!
Joanna-JB i Lili