Śniegowce dla dzieciaków - doradzamy, jak wybrać najlepsze

Dziecko na sankach

Śniegowce z pewnością są niezbędną częścią dziecięcej garderoby. Maluchy nie wyobrażają sobie zimy bez zabawy na śniegu. Dlatego warto wybrać dla nich dobre oraz solidne obuwie. Na jakie śniegowce się zdecydować?

Jakie buty zimowe będą najlepsze dla Twojego dziecka?

Na pewno trzeba postawić na buty, które nie będą przemakać. Dlatego dobrze, by buty miały grubą podeszwę oraz, żeby były solidnie i starannie wykonane. W zimie, kiedy temperatury za oknem przyjmują wartości ujemne, ważne, by obuwie dawało nam ciepło. Z pewnością nie chcemy, żeby dzieci wróciły do domu z katarem. Maluchy na zabawie w śniegu potrafią spędzić nawet kilka godzin, dlatego musimy zadbać, by w tym czasie czuły się komfortowo i nie nabawiły się żadnej choroby. Zima to wspaniały czas dla każdego i żadna infekcja nie może go zepsuć. Lekkość buta też ma znaczenie, zapewni to swobodę i wygodę w poruszaniu.

Innym ważnym aspektem jest rozmiar. Należy zadbać o to, by buty w żaden sposób nie uwierały oraz nie uciskały nogi naszego dziecka. W wypadku, gdyby buty były za małe, to mimo że będą najcieplejsze, jakie da się znaleźć na rynku, noga może drętwieć i kostnieć z zimna. Dlatego odpowiednio dobrany rozmiar odrywa w tej kwestii istotną rolę. Najlepiej pojechać ze swoją pociechą do sklepu wybrać odpowiedni rozmiar. Jednak, gdy nie ma takiej możliwości lub chęci, dobrą opcją jest też kupno butów przez internet. Sklep CCC oferuje usługi zarówno stacjonarne, jak i online.

Dodatkowo przy wyborze konkretnego modelu można dokładnie zobaczyć, jaką długość wkładki ma poszczególny numer buta. To z pewnością ułatwi sprawę, bo pozostanie tylko zmierzyć ile centymetrów ma stopa naszego malucha. Zabawa na zewnątrz w zimie z pewnością przyniesie mnóstwo frajdy. Jeśli jednak warstwa śniegu będzie duża, istnieje ryzyko, że śnieg dostanie się do środka buta od góry. W takim wypadku warto wziąć pod uwagę kupno wysokich śniegowców, które pozwolą temu zapobiec. Dodatkową ochronę będzie stanowić gumka ze ściągaczem u góry buta. Jest to świetna opcja dla małych łobuziaków, która na pewno ochroni ich stopę przed wpadającym śniegiem.

Na co zwrócić uwagę wybierając obuwie dla dzieci?

Nogi dzieci potrafią być bardzo wrażliwe na różne czynniki. Dobrze postawić na buty wykonane z naturalnych materiałów, dzięki temu zapobiegniemy poceniu się stopy. Ponadto muszą być wodoodporne, a wnętrze powinno zawierać warstwę ocieplenia. Wszystkim dobrze wiadomo, że wełna zapewni go najwięcej, ale inne materiały też świetnie się sprawdzą. Należy również pamiętać o zaimpregnowaniu butów przed pierwszym użyciem. To z pewnością zwiększy ich trwałość i odporność na przemakanie. Wszystkim dobrze wiadomo, jak dzieci potrafią być wybredne.

Kupując dla nich śniegowce, weźmy pod uwagę też ich wygląd czy kolor. Jeśli na przykład dziewczynka lubi różowy, możemy postarać się zakupić je we właśnie takiej barwie. Producenci butów dla dzieci oferują też rozmaite dodatki czy detale. Na przykład obuwie ze świecącymi elementami na pewno sprawi, że maluchy będą je chętnie zakładały. W sklepie CCC znajdziemy szeroki asortyment tego typu butów. Śniegowce dziecięce na ich stronie mają nawet swoją zakładkę i znajduje się tam mnóstwo rozmaitych modeli. Z pewnością znajdziesz tam coś, co spełni oczekiwania twoje i twojego dziecka.

Podsumowując, chcąc wybrać buty dla dziecka, należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Jednak jeśli przy wyborze będziemy się nimi kierować, to możemy mieć pewność, że nasze zakupy będą udane.