Oryginalna lampka nocna – gdzie jej szukać i jak wybrać idealną? Podpowiadamy

lampka nocna stojąca na szafce przy łóżku

Na szczęście czasy, w których wszystkie lampki nocne wyglądały podobnie, odeszły w niepamięć. Dziś tego rodzaju oświetlenie to nie tylko potrzebne przed snem światło, ale także walory dekoracyjne. Odpowiednio dobrana lampka nocna może uzupełnić aranżację i nadać jej charakter. Pytanie tylko, jak ją dopasować i gdzie znaleźć idealną? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Lampka nocna, czyli oświetlenie do sypialni i nie tylko – poznaj jej funkcje

Potencjał lampek nocnych jest naprawdę duży, choć wciąż niedoceniany. Współcześnie design tego rodzaju opraw jest jednocześnie efektowny i funkcjonalny, dlatego warto wykorzystać je na różne sposoby. Lampka nocna to oczywiście obowiązkowy element sypialni – nie tylko zapewnia potrzebne światło, ale także może stworzyć w niej wyjątkowy, sprzyjający wypoczynkowi klimat. Jest też ważnym elementem pokoju dziecięcego – nawet jeśli dziecko nie boi się zasypiać w ciemności, to powinno mieć możliwość włączenia światła bez wstawania z łóżka. Warto również zaznaczyć, że stołowe lampki nocne mogą okazać się dobrym wyborem także do innych pomieszczeń – w gabinecie taka oprawa może zastąpić lampkę biurkową, a w salonie doskonale sprawdzi się na komodzie, szczególnie jeżeli w pokoju nie ma miejsca na lampę podłogową lub kinkiet. Z pewnością jest to więc element, którym warto uzupełnić aranżowane przez siebie wnętrza.

Jak dobrać odpowiednią lampkę nocną?

Wybór lampki nocnej nie powinien być przypadkowy. Szukając odpowiedniej opcji, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów – najważniejsze z nich to:

  • ilość emitowanego światła – lampka nocna, bez względu na to, jakie zadanie jej powierzysz, musi dobrze spełniać swoją funkcję. Zwróć więc uwagę na to, czy zapewni Ci odpowiednio dużo światła;
  • rodzaj klosza lub obudowy – od lampek nocnych zwykle oczekuje się subtelnego, przyjemnego światła, które nie razi w oczy. Warto więc zwrócić uwagę na klosz lub obudowę. W sypialni, pokoju dziecka czy też salonie z reguły najlepiej sprawdzają się lampki wyposażone w klosz, który rozprasza lub nieco zasłania światło – tworzy to sprzyjający relaksowi klimat. Z kolei w gabinecie lepszym wyborem mogą okazać się oprawy emitujące intensywne światło, które pozwoli na swobodne czytanie i pisanie;
  • długość przewodu – lampkę nocną należy podłączyć do kontaktu, a zatem jej przewód powinien być na tyle długi, by umożliwił Ci jej swobodne ustawienie w wybranym przez Ciebie miejscu;
  • stylistyka – design lampki powinien być nie tylko atrakcyjny, ale także pasujący do reszty wnętrza. Dzięki temu aranżacja będzie spójna i przyjemna dla oka.

Gdzie szukać designerskich lampek?

Poszukiwanie oryginalnej lampki nocnej warto zacząć w sieci. Internet oferuje zdecydowanie większy wybór niż sklepy stacjonarne, a często także zachęca korzystniejszymi cenami. Ciekawe oprawy, które pasują do różnych stylów wnętrzarskich i pomieszczeń, znajdziesz chociażby tutaj – https://iluminar.pl/lampki-nocne. Wybierając lampkę nocną dla siebie, weź oczywiście pod uwagę wspomniane wyżej kwestie. W przypadku zakupów online dobrą praktyką jest także zapoznanie się z opiniami innych klientów o sprzedawcy – to gwarancja bezpieczeństwa i jakości otrzymanych produktów.

Wpis gościnny