Klapki dla dziecka na wakacje - Jak wybrać najlepsze?

Klapki dziecięce

Trwający właśnie sezon letni to doskonała pora by zaplanować wakacyjne atrakcje. Może to być rodzinny wyjazd na wakacje czy weekendowy wypad za miasto lub po prostu wizyta z dziećmi na basenie. Niezależnie od tego, który scenariusz sprawdzi się u Was, już dzisiaj warto zadbać o odpowiednie obuwie. Korzystając z kąpieli letnich w basenie czy morzu warto postawić na wygodne klapki, które zwłaszcza w przypadku maluchów powinny być dobrane niezwykle precyzyjnie. Zapraszamy do lektury poniższego materiału, w którym przybliżymy na co zwrócić uwagę.

Jak właściwie dobrać but dla naszego dziecka?

Przede wszystkim kupując buty dla naszego dziecka powinniśmy się kierować w pierwszej kolejności kwestią wygody i bezpieczeństwa. Klapki na wakacje powinny być wygodne i nie przeszkadzać dziecku w chodzie a jednocześnie posiadać odpowiedniej szerokości mocowania, które będą stabilnie trzymać stopę i zapobiegać na przykład skręceniu.

Bardzo ważne jest również to, by klapki miały antypoślizgową podeszwę, dzięki czemu nasze dziecko poruszając się w okolicach basenu będzie mogło robić to bezpiecznie.

Specjaliści wskazują, że podeszwa klapek – jak również innych butów – powinna dawać dziecku możliwość zgięcia stopy pod palcami i powinna być na tyle elastyczna by móc pracować na zewnątrz i do zewnątrz.

Klapki dla dziecka
Klapki dla dziecka

Drugim istotnym elementem jest wyprofilowanie wkładki. Najczęściej klapki są wykonane z wygodnego plastiku, który ma w środku wyprofilowany kształt na małą stopę. Popularne są również modele wykonane ze skóry z korkową wkładką, która posiada również odpowiednie anatomiczne wyprofilowanie.

Dodatkowo by właściwie dobrać rozmiar buta możemy w domu zmierzyć stopę bądź obrysować ją na kartce i zmierzyć odległość pomiędzy najbardziej wystającym palcem a piętą a następnie dodać do tej wielkości od 0,5 cm do 1,5 cm zapasu.

Szeroki asortyment CCC – znajdź idealne klapki dla swojego dziecka.

W sklepie CCC znajdziemy szeroki wybór dziecięcych klapek, które doskonale będą sprawdzać się jako propozycja na wakacje. Dzięki wielu modelom nasze dzieci będą mogły wybrać takie, które będą im podobać się najbardziej a dodatkowo nawiązanie do bajek sprawi im przyjemność.

W sklepach CCC klapki dla dzieci pochodzą od sprawdzonych producentów, dla których bezpieczeństwo naszej pociechy jest najważniejsze. Z kolei walory estetyczne sprawiają, że młodzi użytkownicy jeszcze chętniej założą nowy model obuwia na swoje stopy.

Wśród szerokiego portfolio dziecięcych butów znajdziemy klasyczne klapki, klapki japonki a także klapki basenowe Crocs bądź proste modele z delikatną gumką na pięcie, pozwalające na stabilne utrzymanie stopy w bucie.

Sprawdź już dzisiaj klapki dziecięce i znajdź idealne dla Twojego dziecka!

Wygodne klapki dla dziecka
Wygodne klapki dla dziecka

Zakupy jeszcze nigdy nie były tak proste!

Wygodne i bezpieczne dla Twojego dziecka klapki na wakacje możesz kupić już dzisiaj w sklepach CCC - w salonach stacjonarnych jak i w sklepie online. Dzięki wygodzie zakupów dostosowanych do oczekiwań Klienta, są one nie tylko wyjątkowo proste, ale również przyjemne.

Do dyspozycji Klienta pozostaje uprzejma obsługa a także możliwość wymiany bądź zwrotu towaru, w przypadku zmiany zdania bądź preferencji.

Wpis gościnny