Jakie świece zapachowe są ekologiczne?

Świece zapachowe

W dzisiejszym świecie chcemy być coraz bardziej ekologiczni i dbać o naszą planetę. Dlatego nie dziwi fakt, że coraz częściej sięgamy po rzeczy, które są naturalne. Produkcja świec stała się bardzo popularna, ich aromatyczny zapach to prawdziwa uczta dla zmysłów, pozwala się zrelaksować, a także odprężyć.

Świece zapachowe są w dzisiejszych czasach dla wielu niezbędne, czyli jest to „must have” w prawie każdym domu, ale czy wiesz, które z nich są najbardziej przyjazne dla środowiska? Wiele osób nie wie, jakie świeczki rzeczywiście są ekologiczne oraz jakich zdecydowanie powinniśmy unikać.

Najczęściej spotykane są świeczki parafinowe. Niestety parafina podczas spalania wydziela toksyczne substancje, które są dla nas niekiedy bardzo groźne. Poniżej dowiesz się, jakie świece zapachowe są ekologiczne i jakie mają zalety.

Jakie świece są przyjazne środowisku?

W ostatnim czasie znacznie zwiększyła się produkcja świec ekologicznych i naturalnych. Te pachnące i zmysłowe produkty mogą być wykonane z różnych substancji, takich jak wosk sojowy, kokosowy i pszczeli. Oferta jest szeroka, ale jaką świecę wybrać?

Najpopularniejsze są świeczki sojowe, których wosk pozyskiwany jest z ziaren soi, czyli jest w 100% naturalny. Właściwości wosków naturalnych odkryto dawno temu, ale ich popularność wzrosła w ciągu ostatnich 10 lat. Świece sojowe są produktem ekologicznym, znacznie lepszym od produktów parafinowych,
głównie dlatego, że są wykonane z produktów, które są organiczne. Jest to bardzo dobra wiadomość dla społeczeństwa, które jest coraz bardziej świadome i chce żyć w zgodzie z naturą.

Ekologiczne świece sojowe - zalety

Świece sojowe są znacznie bezpieczniejsze dla środowiska niż świece parafinowe, zarówno w produkcji, jak i w użytkowaniu. Oto ich zalety.

1. Biodegradowalność. W przeciwieństwie do produktów na bazie parafiny wosk sojowy jest całkowicie biodegradowalny. Zawiera naturalne oleje pochodzące bezpośrednio z nasion soi. Dzięki temu nie zawiera szkodliwych pierwiastków i może być stosowany nawet przez alergików czy kobiety w ciąży.

2. Brak szkodliwych substancji po spaleniu. Badania pokazują, że parafina podczas spalania wydziela bardzo szkodliwe substancje. W przypadku świec naturalnych ten problem nie istnieje – ich spalanie nie uwalnia szkodliwych substancji.

3. Długi czas palenia. Oprócz aspektów estetycznych, zapachowych i ekologicznych ważny jest również czas palenia świecy. Okazuje się, że naturalne świece zapachowe z wosku sojowego mają dwukrotnie dłuższą żywotność niż świece parafinowe. Są więc świetną inwestycją, bo choć cena jest nieco wyższa, to są znacznie wydajniejsze.

4. Pozostałości są łatwe do czyszczenia. Zaletą wosku sojowego jest łatwość usuwania go z powierzchni. Niezależnie od tego, czy jest to tkanina, czy plastik, plamy można łatwo usunąć mydłem i wodą, w przypadku parafiny to na nie zadziała.

Dlaczego warto sięgać po świece ekologiczne?

Myślę, że nie ma potrzeby dodawać, że większość świec dostępnych na rynku jest wytwarzana z produktu uzyskanego podczas rafinacji ropy naftowej, czyli parafiny, Czemu? Odpowiedź jest prosta, a mianowicie jest to tańsze rozwiązanie. Ale nie jest to korzystne dla naszego zdrowia, ani środowiska.

Wybierając świece dekoracyjne i zapachowe, wybieraj te wykonane z naturalnych składników. Nie tylko świetnie wyglądają i pachną, ale są też całkowicie bezpieczne dla nas i środowiska. Tradycyjne świece zapachowe zamień na ekologiczne świece naturalne. Będzie to dobrym uczynkiem dla naszej planety, ale i wpłynie korzystnie na Twoje zdrowie. Pamiętaj o tym!

Podsumowanie

Czytając książkę przy odpalonej świeczce zapachowej, która daje Ci cudowny zapach, nawet nie myślisz, że możesz w ten sposób szkodzić sobie oraz środowisku. Dlatego więc, aby palenie świeczki kojarzyło Ci się tylko z czymś pozytywnym, używaj świec ekologicznych. Należą do nich świece sojowe, które moim zdaniem są najlepszym wyborem.

Wpis gościnny