Idealne buty dla dziecka na jesień – jak je wybrać?

Dzieci

Wybór jesiennych butów dla pociechy nie jest łatwym zadaniem – muszą one zdać egzamin w bardzo różnych warunkach pogodowych, w tym podczas ulewnych deszczy, czy pierwszych opadów śniegu. Muszą również uniemożliwiać dostawanie się wilgoci do środka, a jednocześnie być na tyle przewiewne, by stopy dziecka nie pociły się nadmiernie w cieplejsze dni. Powstaje więc pytanie: czym kierować się przy wyborze jesiennego obuwia dla dzieci?

Idealne dziecięce buty na jesień powinny być elastyczne

Wybierając odpowiednie buty dla dziecka, warto zwrócić szczególną uwagę na to, by podeszwa w obuwiu była możliwie jak najbardziej elastyczna. Jeśli będzie ona bowiem zbyt twarda, wymusi to na stopach nienaturalne przeciążenie, a to z kolei spowoduje dyskomfort, a doprowadzić może także do powstania nieprawidłowego napięcia w mięśniach całego ciała. 

Z czego powinna być wykonana podeszwa wysokiej jakości obuwia dziecięcego? Dobrą propozycją jest kauczuk. Materiał ten jest trwały i bardzo odporny na ścieranie, a do tego wygodny w użytkowaniu i lekki. Posiada też bardzo wyraźne właściwości antypoślizgowe. Pewną ciekawostką jest fakt, że to właśnie z kauczuku wykonane są podeszwy butów szkolnych dla dzieci.

Odpowiednio dobrany rozmiar 

Niezwykle ważny jest także odpowiednio dobrany rozmiar obuwia. Niestety, nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza, że firmy produkujące obuwie dziecięce bardzo często posługują się zupełnie innymi rozmiarówkami. Nie powinna więc dziwić nas sytuacja, w której nasza pociecha komfortowo czuje się w butach o rozmiarze 24, oferowanych przez jednego producenta, a jednocześnie z trudem wciska na stopy obuwie, w rozmiarze 25, innej firmy.

Aby dobrze dobrać rozmiar butów dla dziecka, najlepiej będzie zmierzyć malcowi stopę – zwłaszcza wieczorem, gdy ta będzie nieco opuchnięta. Pamiętać należy, że, wbrew pozorom, stopy dziecka nie są symetryczne; co więcej, ich długość może różnić się od siebie wzajemnie w dość znaczący sposób. Wybierając buty dla dziecka, należy zdecydować się na rozmiar pasujący do dłuższej stopy.

Zastanawiasz się, gdzie kupić obuwie dla swojego dziecka? Oczywiście, możliwości masz naprawdę wiele - najprawdopodobniej największy wybór i najlepsze ceny znajdziesz jednak w sklepie CCC. Do twojej dyspozycji są buty chłopięce i dziewczęce zaproponowane przez najbardziej uznanych producentów, z pewnością znajdziesz więc obuwie dostosowane do potrzeb Twoich dzieci. Pamiętaj, że zakupy w sklepie CCC możesz zrobić tak stacjonarnie, jak i przez Internet. 

Dobra stabilizacja i wodoodporność

Kolejną bardzo ważną kwestią jest odpowiednia stabilizacja obuwia – jest ona niezbędna dla zapewnienia prawidłowego rozwoju stóp. Minimalizuje ona między innymi ryzyko zwichnięcia nogi, a także wymusza odpowiednią postawę ciała, która jest kluczowa, by u dziecka nie rozwinęły się jej zaburzenia. Przed zakupem pary obuwia przeznaczonego dla malca, warto sprawdzić, czy zapiętek znajduje się na odpowiedniej wysokości, a także czy podczas naginania nie wygina się zbytnio na zewnątrz, lub do wewnątrz. Pamiętajmy, że dobór obuwia o poprawnej stabilizacji zapewni naszemu dziecku nie tylko większy komfort jego noszenia, ale przyczyni się do ukształtowania prawidłowej postawy ciała.

Jesienna aura potrafi być kapryśna. Częstym zjawiskiem są, nierzadko ulewne, deszcze i burze, a w późniejszych miesiącach niejednokrotnie dochodzi także do mniejszych lub większych opadów śniegu. Wybierając obuwie dziecięce na tę porę roku, należy upewnić się, że w należyty sposób będzie ono zabezpieczać stopy pociechy przed wilgocią. 

Warto zwrócić uwagę na obuwie skórzane - zapewnia ono duży komfort użytkowania, a w przypadku kontaktu z wilgocią, nie przemoknie tak szybko, jak buty materiałowe. Odpowiednim wyborem na deszczowe dni są natomiast kalosze. Nie istnieje inny rodzaj obuwia, który tak skutecznie chroni przed zmoknięciem stóp, zapewniając jednocześnie względną lekkość noszenia. 

Wpis gościnny